Jazzichi_48
Last Activity:
Apr 21, 2018 at 12:29 AM
Joined:
Dec 8, 2014
Messages:
127
Trophy Points:
0
Positive ratings received:
14
Neutral ratings received:
0
Negative ratings received:
0

Post Ratings

Received: Given:
Like 14 0
Dislike 0 0
Agree 0 1
Disagree 0 0
Funny 0 0
Winner 0 0
Informative 0 0
Useful 0 0
Optimistic 0 0
Creative 0 0
Old 0 0
Bad Spelling 0 0
Dumb 0 0
Gender:
Female
Birthday:
November 13
Location:
USA

Share This Page

Jazzichi_48

Kenkyuusei, Female, from USA

Stage48 Donor

#なぁちゃんセンター Jan 21, 2018

Jazzichi_48 was last seen:
Apr 21, 2018 at 12:29 AM
  • There are no messages on Jazzichi_48's profile yet.
  • Loading...
  • Loading...
  • About

    Gender:
    Female
    Birthday:
    November 13
    Location:
    USA
    Oshimen:
    Okada Nana
    Welcome to my profile!
    *Graduating Oshimen: Tano Yuka (Team K ):cold:
    *Graduating Favorites: n/a


    AKB48 Forever Kami-Oshi ~Akimoto Sayaka~:1st:
    SKE48 Kami-Oshi ~Kitagawa Ryoha~
    NMB48 Kami-Oshi ~Shiroma Miru~
    HKT48 Kami-Oshi ~Kojina Yui~
    NGT48 Kami-Oshi ~Ogino Yuka~
    STU48 Kami-Oshi ~Sakaki Miyu~

    Team K Oshi-
    Team 4 Oshi-Team M Oshi


    Other Oshimen:
    AKB48: Fukuoka Seina (Team B) Okada Nana(Team 4/STU48), Nakano Ikumi (8/K)

    NMB48: Shiroma Miru (Team M), Kusaka Konomi (Team N)

    SKE48: Kitagawa Ryoha (Team S Leader), Matsui Jurina (Team S),

    HKT48: Kojina Yui(Team H), Murashige Anna(Team KIV)

    NGT48: Ogino Yuka(Team NIII Cap), Takakura Moeka (Team NIII)

    STU48: Sakaki Miyu (STU)

    BNK48: Miori Ohkubo (BIII)


    Kenkyuusei: Michieda Saki (Team A),

    Favorite Members: Goto Moe (Team A) Mukaichi Mion (Team A), Yokoyama Yui(Team A Cap/GM), Yumoto Ami (Team K), Ichikawa Manami (Team K),Komiyama Haruka(Team K Cap), Kashiwagi Yuki(Team B/NIII),Taniguchi Megu (Team B), Hiwatashi Yui (Team B), Takahashi Juri (Team B Cap), Kawamoto Saya (Team 4), Yokomichi Yuiri (Team 8/K), Oguri Yui(Team 8/A), Kurano Narumi (Team 8/K), Yokoyama Yui(Team 8/K), Matsumoto Chikako (Team S), Kamimura Ayuka (Team S), Tsuzuki Rika (Team S), Shirai Kotono (Team KII), Takayanagi Akane (Team KII), Furuhata Nao (Team KII), Goto Rara(Team E), Mita Mao (Team N), Umeyama Cocona (Team N), Odan Mai (Team M), Ando Erina (Team M), Jo Eriko (Team BII), Uemura Azusa (Team BII), Tanaka Natsumi (Team H), Ueno Haruka (Team H), Kumazawa Serina(Team KIV), Murakawa Vivian (Team TII), Hakazono Hazuki (Team TII), Tano Ayaka(Team NIII), Yamada Noe(Team NIII) Kato Minami (Team NIII).


    Favorite Graduates: Kasai Tomomi (B), Urano Kazumi (SDN48), Yamada Nana (M Cap), Ono Erena(K), Kawaei Rina(A), Uchida Mayumi (K), Nishino Miki (4), Kojima Haruna (A), Shimada Haruka (K), Kitahara Rie (NIII), Ichikawa Miori (N)

    Graduated Oshimen: Shinoda Mariko(A), Takahashi Minami(A/GM), Yagami Kumi(S),
    Itano Tomomi (K), Ohori Megumi (SDN48), Matsui Rena(E), Miyazawa Sae (S Lead.), Umeda Ayaka(BII Co-cap), Shimazaki Haruka (A), Kinoshita Momoka(M)